SwaWola Cafe – Królestwo Bajgla

przez Justyna
2 komentarze
Śniadanie podano do stołu

SwaWola Cafe & More

Kojarzycie okrągłe bułeczki, którymi zajadają się bohaterowie amerykańskich filmów? To żydowskie pieczywo, które dotarło na Manhattan z…..Polski! Wyobraźcie sobie, że bajgle zostały wymyślone w Europie Środkowej, prawdopodobnie w Krakowie, i na początku XVII wieku były dawane kobietom jako prezenty po urodzeniu dziecka! Dziś zapraszam Was do  SwaWola Cafe & More w Warszawie – to nieduża, przytulna, osiedlowa restauracja z kącikiem dla dzieci specjalizująca się w serwowaniu bajgli na różne sposoby. Wybraliśmy się tam w niedzielę rano, gdy większość lokali w Warszawie zwykle jest zamknięta.

>>Sprawdź również nasze recenzje innych restauracji przyjaznych dzieciom<<

SwaWola Cafe ma elastyczne menu

Miło zaskakuje nas informacja, że zarówno śniadania jak i pozostałe pozycje z menu serwowane są przez cały dzień. To bardzo wygodne, szczególnie że w wielu restauracjach w Warszawie panuje ostatnio moda na serwowanie do południa jedynie menu śniadaniowego. Zapewne z punktu widzenia funkcjonowania kuchni ma to swoje uzasadnienie, ale liczba pozycji jest zwykle ograniczona i lokal może się bardzo szybko znudzić.

Jak smakowały dania?

Oto dania, których dziś postanowiliśmy spróbować:

Stół z podanymi daniami

Stół z podanymi daniami

Szakszuka – podczas gdy zazwyczaj podstawą dania są pomidory, tutaj stanowią raczej dodatek do jajek. Mimo to, danie jest smaczne i dobrze doprawione, chociaż porcja nieduża.

Twarożek z bajglem – przyzwoity klasyk

Ale chała – słodka bułka smażona na maśle i cukrze, podawana z pysznym musem owocowym, dżemem i jogurtem –  smaki dzieciństwa, mniaaam 😍😋

Koza na buraku – tradycyjne połączenie buraka z kozim serem, a to wszystko w pysznym, świeżutkim bajglu

Z dań, które się na zdjęcie nie załapały polecam truflowe ravioli – smaczne i baaaardzo aromatyczne.

A co z menu dla dzieci?

W naszym przypadku najsłabszym punktem okazało się menu dziecięce. Makaron z sosem pomidorowym to zawsze dobra opcja, ale tutejsza wersja wydała nam się trochę za słona, szczególnie dla najmłodszych. Kurczak mały  też nie trafił w gusta starszego syna, który mięso preferuje w wersji panierowanej, a frytki akceptuje jedynie z ziemniaków.

Niemniej jednak wielkie brawa dla kucharza, który staje na wysokości zadania i spełnia każdą zachciankę. Sam proponuje wymianę składników lub tworzy zupełnie nowe dania jeśli żadna z pozycji w menu nie przypadnie nam do gustu. To bardzo ważne przede wszystkim dla dzieci, które mają swoje zwyczaje i nie lubią czekać, a tutaj jedzenie wychodzi z kuchni dość szybko.

Kelner zapytał nas przy składaniu zamówienia o kolejność podania posiłków. To bardzo ułatwia życie, bo nie ma nic gorszego niż głodny trzylatek czekający na swoją porcję, gdy wszystkie inne dania są już na stole.

Restauracja z kącikiem dla dzieci

Kącik dla dzieci to często decydujące kryterium dla młodych rodziców w wyborze miejsca na wspólne spędzenie czasu i posiłek. W tej kwestia SwaWola Cafe nie zawodzi, choć sam kącik nie jest za bogaty. Wprawdzie można w nim znaleźć m.in. książeczki, klocki czy kredki, jednak zabawek nie jest dużo, przez co przy kolejnych wizytach dzieci szybko zaczynają się nudzić. Mam nadzieję, że właściciele pomyślą o nowościach za jakiś czas.

W restauracji do dyspozycji mamy dwa krzesełka dla maluszków.

Kącik dla maluchów

Toaleta jest nieduża, ale pomieściła wszystko co potrzebne. Nie wiem czy umiejscowienie umywalki bardzo nisko było celowym zabiegiem, ale dzięki temu już przedszkolak może umyć samodzielnie ręce. Przewijak obecny 😊

Przewijak obecny

Bezpośrednio przed lokalem znajduje się publiczny parking, chociaż o wolne miejsce raczej trudno. Zawsze można wybrać komunikację miejską (autobus 255) i wysiąść na przystanku Gizów.

>>Sprawdź również nasze recenzje innych restauracji przyjaznych dzieciom<<

SwaWola Cafe – podstawowe informacje

Restauracja z kącikiem dla dzieci, przewijakiem i menu dla dzieci. 

Strona:  https://www.facebook.com/SwaWolaCAFE/

Menu: https://www.facebook.com/SwaWolaCAFE/menu/

 

Adres:

SwaWola Cafe & More 
ul. Jana Kazimierza 32 lok. U1
01-248 Warszawa

 

AKTUALIZACJA POST COVID-19

Chociaż Swawola do tej pory nie uruchomiła dostaw, udało im się przetrwać najgorszy okres. Kuchnia nadal jest świetna, a porcje lunchowe wciąż są ogromne. Mimo braku ogródka, możemy usiąść przed lokalem przy dwóch maleńkich stolikach.

Related Posts

2 komentarze

Agnieszka 17 grudnia, 2019 - 7:46 pm

Ciekawy artykuł. Interesujący blog.

Odpowiedz
Justyna 26 grudnia, 2019 - 2:53 pm

Bardzo dziękujemy za miłe słowa 🙂

Odpowiedz

Skomentuj

Boring Family - blog parentigowy, atrakcje dla dzieci