Bajka Pana Kleksa

przez Justyna
0 Komentarz

Chyba każdy z mojego pokolenia chociaż raz w życiu czytał lub oglądał Akademię Pana Kleksa. Jednak nigdy by mi przez myśl nie przeszło, że ktoś w 2019 roku stworzy tak innowacyjne i fajne miejsce, które będzie nawiązywało do filmu z ubiegłego wieku.

Lokalizacja

Bajka znajduje się w postindustrialnej części Katowic – w byłej fabryce Porcelany, która przechodzi obecnie rewitalizację. Na pierwszy rzut oka pomysł na ożywienie tego terenu wydaje się bardzo udany. Jest restauracja, sklepy, usługi i duży parking.

Chociaż recepcja i szatnia znajdują się na parterze, do pozostałej części prowadzą wysokie i strome schody, stąd zwiedzanie z wózkiem praktycznie odpada.

Zwiedzanie

Bajkę zwiedzamy indywidualnie, jednak mamy do dyspozycji animatorki oraz Pana Kleksa. Ich obecność na pewno odczujecie, ponieważ zaangażowanie całej załogi jest ogromne. Profesor Kleks wita nas już przy samym wejściu, daje zadania, pokazuje interesujące gadżety. Następnie wchodzimy w strefę zabaw, gdzie przejmują nas animatorki. Same podchodzą, doradzają, zachęcają do aktywnego uczestnictwa.

Chociaż zalecany wiek to 5 – 12 lat, to w naszym przypadku i roczniak i trzylatek bawili się doskonale.

 

Na piętrze znajduje się również kawiarnia. Niestety w ofercie narazie  jedynie słodkości, ale może w przyszłości uda się zaserwować chociażby tosta  albo cokolwiek co nada się dla mlodszych gości ?

Czy warto sie wybrać?

To miejsce ciekawe i  nietuzinkowe, które z pewnością wyróżnia się na mapie Katowic. Myślę, że warto tu przyjechać nawet z dalszych części Śląska. To doskonała możliwość spędzenia czasu dla całej rodziny. Dorośli mogą powspominać dawne czasy i pooglądać fragmenty przygód Adama Niezgódki na ukrytych w szufladach ekranach, podczas gdy dzieci świetnie się bawią wspinając się po statku czy podróżując w chmurach.

Informacje:

Adres: Bajka Pana Kleksa, Porcelanowa 23, 40-246 Katowice

Strona www: https://bajkapanakleksa.pl

Strona fb: https://www.facebook.com/BajkaPanaKleksa/

Parking : prywatny, na terenie fabryki (podczas naszej wizyty parking był darmowy)

Bilety można zakupić wcześniej przez Internet i wydrukować ( my pokazaliśmy je w wersji elektronicznej i nie było problemu z wejściem)

 

 

 

 

Related Posts

Skomentuj

Boring Family - blog parentigowy, atrakcje dla dzieci