Dziurka od klucza i odrestaurowany Fort Służew

przez Justyna
0 Komentarz

Widzieliście kiedyś fort? Mamy ich w stolicy całkiem dużo. Warszawę otacza cały zespół budowli fortyfikacyjnych wzniesionych przez władze Imperium Rosyjskiego w XIX wieku.  Niestety większość stoi dziś zaniedbana i opuszczona. Szkoda, bo drzemie w nich ogromny potencjał.

Doskonałym przykładem jest Fort VIII Służew, który dzięki udanej modernizacji, zmienił się w tętniące życiem centrum komercyjne i stał się prawdziwą perełką architektury łączącą historię z najnowszymi trendami. Większość lokali zajmują tu  modne pracownie, restauracje i kawiarnie.

Jakie miejsca znajdziemy w Forcie 8?

 • BEEFshop & GRILL
 • City Form Design
 • Cut it studio
 • Deseo Patisserie & Chocolaterie
 • Dziurka od klucza
 • Garo Sushi & Drink Bar
 • Petite Amie Nail Spa
 • Pracownia Tkanin Beata Schwartz – Tuliszka
 • SingleMalt.pl
 • Wine Corner
 • Fort Bistro (twórców Bistro Olkuska)
 • Pracownia Tkanin Beaty Schwartz
 • Lavazza Traning Center

Dziurka od klucza w Forcie 8

Do Fortu 8 przyciągnęła nas możliwość zjedzenia obiadu na zewnątrz, wśród zieleni. Niestety nie ma jej tyle ile byśmy chcieli. Miejsce wygląda uroczo przez małe trawniczki i aktywny dach fortu, jednak brakowało mi drzew, które nadałyby trochę intymności. Tym razem zdecydowaliśmy się odwiedzić Dziurkę od klucza, która przeniosła się tu rok temu z warszawskiego Powiśla. Wnętrza są pięknie zaprojektowane i warte zobaczenia, jednak z dwojka dzieci lepiej wybrać stolik na zewnątrz, gdzie dzieci mogą bezkarnie pobiegać lub poleżeć na leżakach.

Dziurka od klucza – MENU

Menu jest sezonowe i znajdziemy je tu.

My nie zastanawialiśmy sie długo, ponieważ zależało nam na czasie i chcieliśmy zjeść coś szybkiego. Padło na pizzę. MARGHERITA (27zł) i MARINARA (24zł) to nasz standardowy zestaw, który pozwala nam dokonać porównania z innymi pizzeriami. I tutaj Dziurka od klucza dotrzymuje kroku pozostałym warszawskim pizzeriom neapolitańskim, chociaż plasterki czosnku były tak cieniutkie, że stracił cały swój aromat. Tomek zdecydował się GUACIALE  (39zł) i mianował ją  “najlepszą pizzą jaką jadł w życiu “:) Bazą jest delikatny sos śmietankowy przełamany ostrością pora i kuleczkami z pikantnej włoskiej kiełbasy ‘nduja. Całości dopełniają kawałki wpieprzowego policzka, przypominające trochę pancettę.

Dodatkowo, próbowaliśmy GRZYBOWEGO BULIONU (24zł). Wydaje mi się, że będzie dobrym wyborem dla tych, którzy lubią zjeść ciepłą zupę nawet w lecie. Pozycja jest bardzo lekka i delikatna, wzbogacona dodatkowo o pyszne domowe ravioli nadziewane ricottą.

Kiedy mieliśmy wracać, Adam dojrzał na sąsiednim stoliku deser i zażądał, by mu zamówić taki sam. Tym sposobem, na zakończenie wizyty w Dziurce, trafiła nam się rozpusta w postaci lekkiego i puszystego sernika o smaku białej czekolady w towarzystwie marakui i pistacjowego pudru.

Fort 8 to niezwykle ciekawa inwestycja. Z ruchliwej ulicy przenosimy się do miejsca, gdzie grube mury i pas zieleni tłumią hałas, a uratowane od dewastacji, pięknie odrestaurowane XIX-wieczne zabudowania po prostu cieszą oko.  Jednocześnie to dobra miejscówka na letni obiad z rodziną.

Przydatne informacje:

 

Strona www Fortu : http://fort8.pl

Strona fb restauracji Dziurka od klucza: https://www.facebook.com/Dziurka-od-klucza-119579078146813/menu/

Adres: Fort Służew 1b, 02-787 Warszawa

Related Posts

Skomentuj

Boring Family - blog parentigowy, atrakcje dla dzieci