Polana Lipków, czyli plac zabaw w Puszczy Kampinoskiej

przez Justyna
0 Komentarz

Do Puszczy Kampinoskiej jeździmy cały rok. W lecie chowamy się pośród drzew przed gorącym słońcem, a w zimie uciekamy przed smogiem. W trakcie ogólnokrajowej kwarantanny też nas ratowała. Kiedy wszystko było zamknięte, a my unikaliśmy ludzi jak ognia, zagłębialiśmy się w jej nieznane zakątki, by chociaż chwilkę spędzić poza domem bez ryzyka napotkania na swojej drodze innego człowieka.

Chłopcy bardzo chętnie spacerują po lesie. Lubią zbierać szyszki i tropić dzikie zwierzęta. Jednak tęsknota za zamkniętymi w wyniku pandemii placami zabaw sprawiła, że teraz to najchętniej odwiedzane przez nich miejsce.

Chcąc połączyć szaleństwa na placu zabaw z obcowaniem z przyrodą, wybieramy często Polanę Lipków.

Polana Lipków dla maluszków

Jej znaczną część zajmuje duży plac zabaw przedzielony na pół drewnianym ogrodzeniem. W pierwszej strefie wyposażenie zadowoli głównie młodsze dzieci. Znajdziemy tu m.in niewielki labirynt, bujaczki czy mały domek ze zjeżdżalnią.

Polana Lipków dla starszaków

Druga strefa jest bardziej urozmaicona. Konstrukcje są większe i wymagają lepszej sprawności fizycznej. Można się tu wspiąć na rakietę, poćwiczyć równowagę spacerując po belce, zjechać z wielkiej zjeżdżalni czy pobujać się na wieloosobowej huśtawce. Podłoże jest wysypane piaskiem, dzięki czemu wszelkie upadki są zamortyzowane.

Polana Lipków – miejsce do grillowania

Polana Lipków to miejsce, gdzie można całkiem wygodnie przygotować i spożyć posiłek, a nawet legalnie rozpalić grilla.

Po pierwsze, mamy do dyspozycji drewniane wiaty, rozmieszczone co kilkanaście metrów. W efekcie, daje nam to poczucie prywatności i względnego bezpieczeństwa. Kierownictwo Parku zezwala na rozpalenia przy nich swojego grilla (o ile stosujemy się do zawartych w regulaminie instrukcji).

Z drugiej strony, możemy skorzystać z gotowych kamiennych palenisk.  Wystarczy przywieźć węgiel i gotowe. Pamiętajcie jednak, by zawsze po sobie posprzątać.

Jeśli jednak nie macie ochoty przygotowywać posiłku samodzielnie, warto zajrzeć do pobliskiej pizzerii Mięta, gdzie zjecie nie tylko pizzę.

Teren polany jest mocno nasłoneczniony i praktycznie pozbawiony cienia, dlatego koniecznie zabierzcie ze sobą czapki i dużo wody. Jeśli wizyta na placu zabaw pozbawi Was resztek energii,

Przydatne informacje:

Adres: Polana Lipków, 05-080 Stare Babice

Parking : bezpośrednio przy placu zabaw

Related Posts

Skomentuj

Boring Family - blog parentigowy, atrakcje dla dzieci