Plac zabaw w Forcie Bema – jeden z największych w Europie

przez Justyna
0 Komentarz

Okolica, w której mieszkamy,  robi się z dnia na dzień coraz bardziej betonowa. W rezultacie, zaczynamy częściej szukać  kontaktu z przyrodą. Zwiedzając pobliskie parki, lasy i łąki nie tylko cieszymy się zielenią, ale i odkrywamy drugie oblicze Warszawy jako miasta przyjaznego naturze. Jednocześnie zachwycamy się jak wiele stolica ma do zaoferowania.

Najchętniej wybieramy tereny o dużym zalesieniu. Wśród drzew łatwiej jest znaleźć cień i schować się przed nagłym deszczem. Taki jest właśnie Fort Bema. To rewelacyjne miejsce do rekreacji, zarówno rowerowej, pieszej czy biegowej. Liczne ścieżki spacerowe i nasypy sprawiają, że spacer po tutejszym lesie może być naprawdę interesujący, a zabudowania fortyfikacyjne zachęcają do zagłębienia się w historię stolicy. Całość uzupełniają bemowskie obiekty sportowe i fantastyczny plac zabaw.

Plac Zabaw w Forcie Bema

Zlokalizowany jest na warszawskim Bemowie, w pobliżu umocnień, które w czasie II wojny światowej służyły jako magazyny wojskowe i w których wytwarzano amunicję, niedaleko “Osiedla Leśnego”.

To jeden z największych placów zabaw w Europie, chociaż na pierwszy rzut oka wcale tego nie widać. Składa się z kilku stref przystosowanych do różnych grup wiekowych.Podłoże wysypane jest piaskiem, dzięki czemu wszelkie upadki są mniej bolesne.

Plac zabaw dla starszych dzieci

To najbardziej wymagająca strefa. Są tu zjeżdżalnie, domki z przeszkodami, różnego rodzaju  huśtawki, linowa rakieta czy mini ścianki wspinaczkowe. Są też wbite pale  o różnych wysokościach służące ćwiczeniu równowagi.

Plac zabaw dla młodszych dzieci

jest w całości ogrodzony niskim, metalowym płotem i zamykana na furtkę. To duże ułatwienie dla rodziców próbujących upilnować swoje pociechy. Główne atrakcje to  mini domek z torem przeszkód, huśtawki na sprężynie w kształcie zwierzaków i  częściowo zadaszona piaskownica.

Kopalnia złota

Ta część jest wyjatkowa. Konstrukcja i wyposażenie przypominają prawdziwą kopalnię złota. Mamy tu  wiaderka na linach, metalowę koparkę czy rury do spuszczania piasku. To nietuzinkowe miejsce z pewnością zadowoli niejedno dziecko, a w szczególności  fanów  serialu “Gorączka złota”

Kiedy wydaje nam sie , że wszystko już widzieliśmy, zaskakują nas kolejne atrakcje. Wśród drzew ukryto kolejne dwie strefy do zabawy. Kawałek dalej stoją ogólnodostępne toalety.

Ta różnorodność sprawia, że Fort Bema spodoba się zarówno maluszkom jak starszym dzieciom. Można się tu bawić bez końca. Nawet dorośli znajdą coś dla siebie, ponieważ zaraz obok wybudowano plenerową siłownię.

Jeśli macie ochotę odpocząć po szaleństwach, na terenie parku znajduje się Cafe Jurta. To biały namiot, gdzie można napić się kawy czy coś zjeść.

Przydatne informacje:

Adres: Plac Zabaw przy Obrońców Tobruku

Dojazd autobusami 197 i 201 (przystanek Oś. Leśne) lub autem.

Parking: duży parking znajduje się pomiędzy placem zabaw a obiektami sportowymi. Kosztuje 2zł/dobę. Można płacić kartą.

Related Posts

Skomentuj

Boring Family - blog parentigowy, atrakcje dla dzieci