Wake Family Trzciany, czyli aktywny wypoczynek nad wodą

przez Justyna
0 Komentarz

Po udanej wizycie w Wake Family Brwinów, postanowiliśmy odwiedzić drugą lokalizację oznaczoną takim samym szyldem. Choć łączy je wspólna nazwa, oba miejsca bardzo się od siebie różnią.

Sama koncepcja kompleksu jest podobna. Akwen przeznaczony jest głównie dla uprawiających wakeboarding. Infrastrukturę dodatkową stanowi piaszczyste boisko do gry w siatkówkę, malutka plaża oraz zaplecze gastronomiczne.

Chociaż w Wake Family Trzciany widok na zalewisko jest cały czas w zasięgu naszego wzroku, to znakomita większość gości zajmuje teren na urwisku nie zbliżając się do wody. Ręczniki czy leżaczki można rozłożyć na pasie zieleni lub części piaszczystej od strony boiska. Dodatkowo,  do dyspozycji mamy również łóżko plażowe, z którego korzystamy po uiszczeniu opłaty w barze.

 

Wake Family Trzciany – plaża

Wake Family Trzciany położone jest przy urwisku, co sprawia,że miejsce jest niezwykle urocze. Niestety z punktu widzenia rodziców już nie jest tak kolorowo. Klif sprawia, że trzeba dużo uważniej pilnować dzieci. Jednocześnie zejście na mini plażę jest na tyle trudne, że maluchy nie dadzą rady wejść ani zejść samodzielnie. Trzeba im towarzyszyć praktycznie cały czas.

Dodatkowym minusem z pewnością jest fakt, że w trakcie zażywania kąpieli, nie widzimy naszych pozostawionych na nasypie rzeczy. Niestety było ich zbyt dużo byśmy mogli wziąć je z sobą i musieliśmy co chwile się wspinać- to po ręcznik, to po wodę, to po krem do opalania itd. Plaża jest malutka, przez co przy kilku osobach robi się już naprawdę ciasno. Jej powierzchnia raczej nie przekracza kilkunastu metrów kwadratowych.

Wake Family Trzciany – bar

Zaletą jest z pewnością jego położenie.Oprócz zadaszonej części mamy do dyspozycji taras, z którego roztacza się piękny widok na cały zbiornik wodny.

Niestety co do organizacji mam kilka zastrzeżeń. Czas oczekiwania, aby ktoś podszedł do okienka jest strasznie długi. Panie są zajęte przygotowywaniem posiłków na tyle, że czekanie by o cokolwiek poprosić przekracza kilka minut. W dodatku zamówiliśmy dwa razy to samo danie w przeciągu godziny (pozycję CHICKEN) i za każdym razem wyglądało inaczej. Za pierwszym razem otrzymaliśmy chrupiące frytki i sałatkę coleslaw. Godzinę później otrzymaliśmy surówkę z kapusty kiszonej i prawie surowe frytki. Co do burgera, smakował lepiej niż wyglądał 😉 Jednocześnie prosząc o ketchup, dostajemy dużą butlę, nalewamy sobie samodzielnie na talerz i oddajemy do kuchni. W ciągu kwadransu butla trafiła w ręcę kilku osób, co w dobie koronawirusa może byś trochę nieodpowiedzialne.

Toalety

Znajdują się zaraz przy restauracji. Są czyste i zadbane. Do dyspozycji są też prysznice.

Ten kompleks z pewnością zadowoli amatorów sportów wodnych. Jest miło, kameralnie i przyjemnie. Jednak dla naszych dzieci to trochę za mało. Wrócimy za kilka lat.

Przydatne informacje:

Adres: Wake Family Trzciany, Granitowa 116M, 05-101 Trzciany

Strona www: http://trzciany.wakefamily.pl/?_ga=2.17627641.1734381083.1593006682-1826075920.1592912943

Strona fb: https://www.facebook.com/ourwakefamily/

Wjazd : 6zł os osoby

Parking: 10zł

Dojazd komunikacją :

  • z Białołęki autobusem firmy „Translud” z przystanku „Ratusz Białołęka” przy ul. Modlińskiej. Należy wysiaść na  przystanku Skierdy II.
  • z Legionowa można dojechać autobusem ZTM o numerze 723, wysiadając na przystanku „Jabłonna pałac” i w Jabłonnie należy się kierować na przystanek PKS w stronę Nowego Dworu Mazowieckiego. Wysiadamy na przystanku Skierdy II.

Related Posts

Skomentuj

Boring Family - blog parentigowy, atrakcje dla dzieci