Plac zabaw z samolotem w parku Pole Mokotowskie

przez Justyna
0 Komentarz

Pole Mokotowskie to jeden z najbardziej lubianych warszawskich parków. Tutejsze alejki spacerowe, stawy i fontanny sprawiają, że miejsce ma duży potencjał rekreacyjny. My akurat upodobaliśmy sobie najbardziej jego południową część ze względu na całkiem fajny plac zabaw.

Chociaż nie widać go na mapie, z trafieniem nie powinniście mieć problemu. Znajduje się zaraz obok parkingu (wjazd od ulicy Batorego przy żółtym szlabanie). To jednocześnie najlepsze miejsce by zostawić auto, ale uwaga – w weekendy bywa dość tłoczno.

Plac zabaw jest zazwyczaj mniej oblegany niż parking. Znajdziemy tu trochę cienia, jednak większość urządzeń stoi w pełnym słońcu. Podłoże jest mieszane: piaszczysto – trawiaste, co sprawia, że po deszczu długo stoją tu kałuże.

Największą atrakcję stanowi samolot. Dzieci zazwyczaj są nim zafascynowane. Każdy chce chociaż na chwilę przejąć ster, który wprowadza w ruch przednie śmigło.Na pokład prowadzi ruchoma drabinka lub linowy most. Zejście jest tą samą drogą lub ponad dwumetrową zjeżdżalnią. To sprawia, że w przypadku maluszków, opiekun powinien wejść razem z dzieckiem.

Zaraz obok samolotu stoi kolorowy zamek idealny dla przedszkolaków, które mogą po nim hasać samodzielnie. Chociaż konstrukcja jest niewielka, zmieściło się tu wiele różnorodnych elementów.

Pozostałe konstrukcje stoją tu znacznie dłużej i przydałoby im się odświeżenie. To kilka małych domków do wspinania, huśtawki, bujaczki, stolik do gry w szachy, ruchoma beczka oraz sporych rozmiarów piaskownica .

Pomiędzy placem zabaw a parkingiem wybudowano publiczną toaletę.

Przydatne informacje:

Plac zabaw w parku Pole Mokotowskie (niedaleko ulicy Batorego), Warszawa

 

 

Related Posts

Skomentuj

Boring Family - blog parentigowy, atrakcje dla dzieci