Restauracja Mavericks w Krakowie

przez Justyna
0 Komentarz

Do Krakowa trafiliśmy dość niespodziewanie i nie mieliśmy czasu się przygotować.  Szukając miejsca na obiad, obdzwoniliśmy połowę znajomych podpytując gdzie zjemy coś dobrego, a chłopcy nie będą się nudzili. Niestety polecane przez nich miejsca okazywały się nieczynne lub pozbawione kącika dziecięcego ze względu na obowiązujące obostrzenia. Tego dnia pogoda byłą kiepska. Deszcz padał bez przerwy, a my nie mieliśmy nawet kaloszy. Postanowiliśmy więc skorzystać z restauracji hotelowej, co ostatecznie okazało się strzałem w 10.

Restauracja Mavericks Kraków

Restauracja znajduje się na parterze hotelu Vienna House Andels, przy  ciągu komunikacyjnym prowadzącym na dworzec kolejowy Kraków Główny i do Galerii Krakowskiej. Wnętrza zachęcają wręcz do zaglądnięcia. Przytulny wystrój, ciepłe oświetlenie oraz duża ilość rozmaitych roślin sprawiają, że nie chce się  stamtąd wychodzić. Dodatkowo pomocna i uśmiechnięta obsługa dba o tutejszą miłą atmosferę. Do dyspozycji mamy trzy rodzaje stolików oraz ogródek.

Kącik dziecięcy w restauracji Mavericks

Miło zaskoczył nas całkiem duży i bogato wyposażony kącik dla dzieci. W okresie, gdy większość restauracji zlikwidowała strefy dziecięce, tutejsza ma się całkiem dobrze. Są kredki, zabawki, tablica do rysowania kredą, sortery, piłki lekarskie, a nawet bierki. Chłopcy nie nudzili się nawet przez minutę.

Menu – restauracja Mavericks

Chociaż w karcie nie znaleźliśmy pozycji z menu dziecięcego, kuchnia zobowiązała się spełnić nasze życzenia. Chłopcy z zaproponowanych dań wybrali nuggetsy z frytkami. Panierka była cieniutka, ale chrupiąca, marchewka słodka, a frytki nie za słone. Danie kosztowało 19zł.

Dla siebie zamówiliśmy KREM  Z PIECZONEGO BURAKA (18zł) podawany z kozim serem i kawałkami jabłka oraz flagowe danie BURGERA MAVERICKS (38zł) z cheddarem, piklami, jalapeno i majonezem wiśniowym, serwowany w zestawie z frytkami. Całe menu znajdziecie tutaj. Dodatkowo lokal od poniedziałku do soboty serwuje lunch w cenie 26zł.

Restauracja miło nas zaskoczyła. Możecie odwiedzić ją czekając na pociąg, ponieważ znajduje się zaledwie kilka minut od dworca głównego w Krakowie. Do restauracji możecie wejść bezpośrednio z ulicy, bez konieczności przechodzenia przez hotel.

Przydatne informacje:

Adres: Restauracja Mavericks ul. Pawia 3, 31-154 Kraków

Strona www: http://www.mavericksrestaurant.pl/pl.html

Related Posts

Skomentuj

Boring Family - blog parentigowy, atrakcje dla dzieci